Bateria do wanny wolnostojącej – co warto wiedzieć i jaką wybrać?

Wśród najnowszych trendów dotyczących aranżacji łazienek bardzo często pojawiają się wanny wolnostojące. To wyjątkowo eleganckie elementy armatury łazienkowej, które wykorzystywane są w najmodniejszych stylach. Najczęściej można je zobaczyć w luksusowych salonach kąpielowych w stylu glamour i retro. Sprawdzają się też w łazienkach skandynawskich i nowoczesnych. W przypadku takich wanien konieczny jest dobór odpowiedniej baterii. Jak znaleźć właściwy model?

Jak wyglądają baterie do wanien wolnostojących?

Do tego typu armatury bardzo często dobiera się również wolnostojące baterie. Przedmioty z tej kategorii ustawiane są na podłodze przy krawędzi misy do mycia. Samodzielne baterie o znacznej wysokości zachwycają niesztampowym wyglądem. Osoby decydujące się na takie akcesoria uznają zwykle, że tworzą one w łazience wyjątkową atmosferę. W tej kategorii odnaleźć można luksusowe modele, które doskonale podkreślą charakter aranżacji glamour i nawiązujące do dawnej mody egzemplarze w stylu vintage. Miłośnicy konwencji minimalistycznej, nowoczesnej i klasycznej również odnajdą coś dla siebie. Wśród baterii do wanien wolnostojących odnaleźć można modele jedno- i dwuuchwytowe. Poszczególne egzemplarze nie tylko komponują się z różnymi stylami, ale też wyposażone są w wiele praktycznych rozwiązań. Jak wybrać odpowiedni model do swojej łazienki?

Jaką baterię wolnostojącą warto wybrać?

Odpowiednio dobrana bateria do wanny wolnostojącej powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Należy pamiętać o tym, że decyzję o jej zamontowaniu warto podjąć już na etapie prac wykończeniowych lub remontowych. Aby dobrze pełniła swoje zadanie musi posiadać wielkość dostosowaną do wysokości wanny. Zaleca się dokładnie przemyśleć, w jakim miejscu zostanie ustawiona. Jest to rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach. Przy odpowiedniej aranżacji może jednak zaprezentować się korzystnie też w mniejszej łazience. Korzystną opcją z pewnością będzie wybór baterii do wanny wolnostojącej oferowanej przez sprawdzoną i polecaną firmę. Bardzo istotna jest jakość akcesorium i materiałów, jakie posłużyły do jego wykonania. Wśród szczególnie praktycznych rozwiązań znajdują się modele z termostatem i perlatorem. Ich wybór uchroni przed niepożądaną temperaturą wody i pozwoli na jej zaoszczędzenie. Modne baterie to między innymi mosiężne egzemplarze z dwoma kurkami do łazienek retro i minimalistyczne modele jednouchwytowe. Akcesorium dopasowane do zapotrzebowania z pewnością będzie trafionym wyborem.