Czy filozofia Feng Shui pomoże Ci przyciągnąć pieniądze?

Co to jest Feng Shui?

Feng shui to sztuka projektowania i dekoracji wnętrz domu i jego otoczenia. Sposób, w jaki dbasz o różne przedmioty, może przynieść ci dobre i złe wibracje, a tym samym pozytywne lub negatywne możliwości. Feng Shui to złożona sztuka i nauka równoważenia i harmonizowania energii w różnych przestrzeniach poprzez rozmieszczenie architektoniczne. Skorzystaj z zasad tej starożytnej chińskiej tradycji, aby przyciągać i budować energię życiową, która wpływa na Twoje samopoczucie, dobre samopoczucie i życie w harmonii z otoczeniem. Zgodnie z feng shui energia „chi” znajduje się w naszym ciele, życiu, przyrodzie i przestrzeni i może wpływać na dobrobyt finansowy i sukces zawodowy.

Spaliłeś się na zawsze Wydawanie pieniędzy, których nie masz Czy w końcu nazywasz swoje wspaniałe złote monety „węglem”? W takim razie powinieneś poważnie potraktować swoją karmę pieniężną.

Zrób to jak japoński machający kot Maneki-Neko. Powinien kusić bogactwo i dobre relacje biznesowe. W sprawach finansowych im jaśniej podchodzisz do rzeczy, tym stają się one łatwiejsze. To samo dotyczy Twojego portfela – odzwierciedla to, jak radzisz sobie z pieniędzmi i jak wyglądają Twoje pieniądze!

Czas więc odpowiednio wyczyścić portfel, abyś mógł zacząć od nowa, jeśli chodzi o bogactwo.

Oto kilka wskazówek, jak zachować energię w portfelu:

Podaruj sobie nowy portfel.

Nowe opcje przechowywania, nowe szczęście. Twój portfel odzwierciedla Twoje finanse. Czy jest zepsuty, coś brudnego, czy nie zamyka się prawidłowo? Nic dziwnego, że pieniądze po prostu wypadają. Twój nowy portfel zobaczy wtedy dobrze zaopatrzone karty. Pieniądze lubią swoje miejsce, a karty powinny być również dobrze widoczne. Idealnie byłoby, gdyby był na tyle duży, aby nie trzeba było w nim wkładać paragonów i rachunków. Powinno być miejsce tylko na to, co jest absolutnie niezbędne – niewykorzystane paragony można bezpośrednio zutylizować.
Ostrożnie wybierz kolor swojego nowego portfela, ponieważ każdy kolor przenosi pewną „energię”. Na przykład kolory złoty, czerwony, granatowy i zielony zawsze oznaczały dobrobyt i sukces. Ciemnoróżowy oznacza prawdę i duchowość. W Feng Shui symbolizuje wodę (nawet bardziej niż niebieską) i razem ze srebrem i chromem przynosi szczęście – idealne na drobne zmiany.


Zostaw karty kredytowe w domu.

Dlaczego? W rzeczywistości to nie są twoje pieniądze – bank je posiada! Symbolem tego jest dług, a nie bogactwo. Więc uwolnij się od pokusy wydawania pieniędzy, których tak naprawdę nie masz. Zostaw wizy w domu i używaj ich tylko w nagłych wypadkach. Co z oczu to z serca 🙂


Pomyśl o każdym zakupie i czy to naprawdę ma znaczenie.

Za każdą firmę, na którą wydajesz pieniądze, wspierasz określoną filozofię i etykę pracy. Czy ta etykieta jest znana z niesprawiedliwych warunków pracy? Czy ta firma kosmetyczna wspiera testy na zwierzętach? Minimalizm to słowo kluczowe.
Nigdy, przenigdy nie kładź torebki na podłodze. Nie okazuje żadnego szacunku dla torby, która przecież wiele dla Ciebie niesie … w tym Twoje pieniądze. Bośniackie przysłowie mówi, że torebki nie powinno się kłaść na podłodze, bo wtedy „pieniądze uciekną”.


Staraj się jak najczęściej płacić gotówką.

Liczenie banknotów pokaże, ile faktycznie kładziesz na stole. 500 zl jako płatność kartą to nic innego jak numer cyfrowy. Liczenie 500 zl w banknotach to kupa pieniędzy. Pokaże Ci wartość pieniądza.


Umieść kilka wizytówek w swoim portfelu.

Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać po drodze. Ważne jest, aby projekt bardzo Ci się podobał i abyś mógł go z dumą zaprezentować. Jeśli nie lubisz swoich kart, miej nowe zaprojektowane dla siebie. Reprezentują Ciebie i Twój biznes i powinny w pełni odpowiadać Tobie.


Porządkowanie tworzy przestrzeń!

Staraj się czyścić portfel ze śmieci i nieistotnych rzeczy każdego wieczoru lub przynajmniej co tydzień. Podobnie jak karty kredytowe, pokwitowania przedstawiają pieniądze, które zostały wydane od dawna, a tym samym złą energię.


Mały talizman nigdy nie zaszkodził portfelowi.

Czy to kilka kropel ulubionych perfum, czy aromatyczny olejek, mały kamyk z ostatniej podróży czy miniaturowy machający kot (machający pieniędzmi) … Twoja kreatywność nie ma granic!