Jak usunąć dane z zagubionego lub skradzionego smartfona

Na pytanie, jak prawidłowo przygotować smartfon do sprzedaży i usunąć dane osobowe, ekspert wyjaśnił, że przed sprzedażą lub przekazaniem telefonu w niepowołane ręce należy przywrócić go do ustawień fabrycznych, czyli do stanu, w jakim znajdował się w momencie zakupu. Według niego nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby to zrobić, należy wykonać kilka prostych kroków.

Dla telefonów z systemem Android

1. Otwórz menu urządzenia.
2. Przejdź do „Ustawienia”.
3. Znajdź i wybierz „Kopia zapasowa i resetowanie” lub „Resetuj”.
4. Wybierz „Przywracanie danych fabrycznych”. Ta funkcja może być również nazywana „Resetuj urządzenie”.
5. Następnie wybierz „Zresetuj urządzenie” lub „Usuń wszystko” lub wybierz opcję niszczenie danych.
6.Niszczenie danych zostanie zrealizowane, a dane zostaną usunięte.

Dla telefonów z systemem iOS

1. Przejdź do urządzenia „Ustawienia”.
2. Wybierz „Ustawienia podstawowe”.
3. Wybierz „Resetuj”.
4. Wybierz „Wymaż zawartość i ustawienia”.
5. Zostaniesz poproszony o podanie hasła blokady urządzenia, jeśli je ustawiłeś. Musisz kilkakrotnie potwierdzić resetowanie danych.
6. Jeśli masz włączoną funkcję Znajdź iPhone’a, zostaniesz poproszony o podanie hasła AppleID.
7. Po przejściu wszystkich niezbędnych procedur telefon zostanie zresetowany. W zależności od modelu urządzenia i ilości używanej pamięci proces ten trwa od 5 do 20 minut.

Zagrożenia, jeśli w zgubionym lub sprzedanym smartfonie pozostały jakieś dane

„Inna osoba może wykorzystywać Twoje dane osobowe: zdjęcia, wideo, audio, korespondencję osobistą w komunikatorach i sieciach społecznościowych do własnych celów (na przykład publikować Twoje dane w zasobach internetowych), zwłaszcza jeśli przechowujesz jakiekolwiek wrażliwe informacje na swoim urządzeniu. mówimy o danych płatniczych, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z aplikacji do płatności mobilnych i bankowości internetowej, to kupujący mogą wykorzystać te dane i przejąć w posiadanie swoje zasoby finansowe ”.

Jednocześnie zauważył, że niektóre nowoczesne narzędzia programowe mogą przywrócić zniszczone dane i poradził, jak można tego uniknąć.

Osoba, która potrzebuje tylko twojego telefonu, może zacząć przywracać twoje dane. i te dane z pamięci telefonu. W takim przypadku te pliki multimedialne nadpiszą twoje dane osobowe”. Jeśli Twój gadżet zostanie skradziony, ekspert doradzi zdalne zresetowanie ustawień telefonu.

Na urządzeniach z systemem iOS można to zrobić za pośrednictwem iCloud. W przypadku urządzeń z systemem Android reset jest możliwy za pośrednictwem konta Google lub w ustawieniach interfejsu internetowego Google Play, ale tylko wtedy, gdy w telefonie włączona jest funkcja zdalnego sterowania. konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad ochrony telefonu: użyj hasła lub kodu PIN, aby zablokować urządzenie.

Wyżej wymienione usługi takie jak niszczenie danych warto zlecić informatykom z firmy selkea.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *