Markizy do przyczep kempingowych i domów mobilnych

Markizy do przyczep kempingowych i domów mobilnych

Markiza ma szczególne znaczenie dla wielu wczasowiczów. Dołączając go do przyczepy kempingowej lub przyczepy kempingowej, rzeczywistą zadaszoną przestrzeń życiową można rozszerzyć. Ta powierzchnia użytkowa nie tylko poszerza Twoją prywatność, ale jest również doskonale zagospodarowana przestrzennie. Zewnętrzne kuchnie kempingowe, siedzenia oraz dodatkowa przestrzeń do przechowywania i suszenia nie są rzadkością w przypadku markiz. Należy dokonać rozróżnienia między namiotami pełnymi i częściowymi, które są dostępne w sklepach z domami mobilnymi i przyczepami kempingowymi. Dla wszystkich wczasowiczów, którzy nie chcą się bawić przy rozstawianiu masztów namiotowych, dostępne są również nadmuchiwane markizy.

Wcześniej czy później markiza zawsze będzie problemem dla podróżujących kamperem. Szczególnie na dłuższe pobyty okazuje się idealnym przedłużeniem prywatnej przestrzeni życiowej. Nowo utworzona przestrzeń może służyć jako zadaszona zewnętrzna kuchnia, sypialnia, salon lub miejsce do przechowywania. Najbardziej wypróbowana i przetestowana kombinacja w handlu detalicznym składa się z ramy, dachu i wysuwanych ścian z oknami i drzwiami. Zastosowane materiały to aluminium, stal i węgiel na maszty namiotowe oraz tkanina akrylowa lub PCV na obramowanie. Markizy są podzielone na trzy grupy: namioty pełne, namioty częściowe i namioty autobusowe / mobilne. Budowa niektórych modeli może okazać się bardzo denerwująca, zwłaszcza, że trudno ją opanować samodzielnie. Przy odrobinie cierpliwości i rosnącej rutynie można również sprostać temu wyzwaniu.

Całe namioty do przyczep kempingowych i domków mobilnych

Królewska klasa markiz to prawdziwa oszczędność miejsca dla wczasowiczów. Rozciąga się na całej długości przyczepy kempingowej lub mobilnej. Jest połączony z pojazdem za pomocą szyny rurowej. Daje to znacznie większą stabilność belki polowej i może wytrzymać niekorzystne warunki pogodowe. Rozstawienie całego namiotu jest opłacalne tylko przy dłuższych pobytach na kempingu. W przeciwnym razie duży ciężar i pracochłonny transport okażą się uciążliwe podczas podróży.

Częściowe namioty o większej elastyczności

Jak sama nazwa wskazuje, namioty częściowe nie zajmują całej powierzchni. Można je bardzo elastycznie mocować po lewej, prawej lub pośrodku szyny rurowej. Chociaż dodatkowa przestrzeń jest trochę mniejsza, częściowe namioty są łatwiejsze do rozłożenia i mają mniejszą wagę. Obozowicze, którzy lubią przebywać poza domem w zimnych porach roku, często używają tego typu markiz. Tutaj można przechowywać narty, a mokre lub brudne ubrania mogą być suche.

Namioty autobusowe / mobilne dla kamperów lub samochodów dostawczych

Jeśli lubisz podróżować kamperem lub vanem, nie musisz rezygnować z markizy. Są one mocowane do relingów dachowych lub alternatywnie do pojazdu za pomocą przyssawek. Dodatkowy salon, schowek i sypialnia są niezwykle praktyczne pod wieloma względami, ponieważ przestrzeń w samochodzie dostawczym jest niezwykle ograniczona. Kolejną zaletą mobilnych namiotów jest to, że są w większości jednoosobowe. Tylną ścianę można zamknąć, gdy autobus wyrusza w podróż odkrywczą.

Nadmuchiwane markizy jako alternatywa

Markizy do kamperów i przyczep kempingowych są bardzo trudne do rozłożenia pomimo wszystkich zalet. Modele nadmuchiwane, które są dostępne w sklepach w przedziale cenowym od 300 do 2000 euro, są zatem doskonałą alternatywą dla wielu wczasowiczów. Dynamiczne komory powietrzne zapewniają wystarczającą stabilność, która z łatwością wytrzymuje silniejsze wiatry. Wadą są z pewnością warunki klimatyczne, które należy tutaj wziąć pod uwagę. W temperaturach powyżej 35 stopni Celsjusza materiał ma tendencję do jednorazowego rozciągania i należy uzupełniać powietrze. W niskich temperaturach nocnych należy również pamiętać o zawartości powietrza, aby zapewnić stabilność.

Zasadniczo markiza jest niezwykle praktyczna podczas wakacji na kempingu. Dla wczasowiczów, którzy lubią dłuższe postoje, jest to idealne rozszerzenie do kampera lub przyczepy kempingowej.

Sprawdź również:

 

One thought on “Markizy do przyczep kempingowych i domów mobilnych

Komentarze są wyłączone.