Najlepsze kwiaty do posadzenia obok buddlei

Buddleia, powszechnie znana jako krzew motyli, jest szybko rosnącym, liściastym krzewem, który pochodzi z Azji. Krzewy motyli są nazwane dla ich atrakcyjnych kwiatów, które kwitną w odcieniach fioletu, błękitu, bieli i różu. Kwiaty te są bardzo atrakcyjne dla pszczół, motyli i kolibrów. Jeśli chcesz przyciągnąć dzikie zwierzęta do swojego ogrodu, posadzenie Buddleii jest świetnym sposobem na to!

W tym wpisie omówimy najlepsze kwiaty do posadzenia obok budlei. Weźmiemy pod uwagę następujące czynniki: komplementarność kolorów, okres kwitnienia, wysokość i wymagania wodne. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możesz być pewien, że stworzysz piękny i efektowny projekt ogrodu!

Spis Treści

Komplementarność kolorów


Odpowiadając na pytanie co posadzić obok Budlei, należy wziąć pod uwagę ich kolorystykę. Najczęściej spotykane kolory kwiatów buddlei to fioletowy, niebieski, biały i różowy. Aby stworzyć spójny i przyciągający wzrok projekt ogrodu, wybierz komplementarne kolory kwiatów, które zdecydujesz się posadzić obok Buddleia. Na przykład, jeśli Buddleia ma fioletowe kwiaty, rozważ posadzenie obok niej żółtych lub białych kwiatów. W ten sposób nie tylko stworzysz piękny kontrast kolorystyczny, ale także sprawisz, że Buddleia będzie się jeszcze bardziej wyróżniać!


Okres kwitnienia


Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kwiatów do posadzenia obok buddlei jest okres kwitnienia. Krzewy motylkowe kwitną od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Jeśli chcemy, aby nasz ogród był stale kolorowy przez całą wiosnę i lato, ważne jest, aby wybrać rośliny o różnych okresach kwitnienia. W ten sposób zawsze będzie coś kwitło! Świetnym wyborem roślin o różnych okresach kwitnienia są róże (kwitną w czerwcu), żonkile (kwitną w kwietniu) i niecierpki (kwitną w maju). Sadząc mieszankę roślin jednorocznych i bylin obok krzewu Buddleia, można zapewnić, że ogród będzie miał nieprzerwany kolor od wiosny do jesieni!


Wysokość


Wybierając rośliny do posadzenia obok krzewu Buddleia, należy również wziąć pod uwagę jego wysokość. Krzewy motylkowe mogą osiągać wysokość od 3 do 10 stóp, w zależności od odmiany. Aby stworzyć efektowny, ale zrównoważony projekt ogrodu, należy wybrać rośliny o różnej wysokości, aby zapewnić zainteresowanie na różnych poziomach. Na przykład połączenie wysokich delphinium z krótkimi nagietkami będzie doskonałym sposobem na dodanie kontrastu wysokości i koloru do ogrodu!


Wymagania wodne


Wreszcie, wybierając rośliny do ogrodu motyli, należy wziąć pod uwagę wymagania wodne. Krzewy motylkowe są bardzo odporne na suszę po ich założeniu, dlatego ważne jest, aby nie wybierać roślin, które wymagają dużo wody. Sukulenty są świetną opcją do łączenia z motylowymi krzewami, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu i wymagają podlewania tylko raz na tydzień lub dwa. Ogólnie rzecz biorąc, myśląc o tym, jakie rośliny umieścić obok, staraj się wybrać takie, które będą uzupełniać kolor, okres kwitnienia, wysokość i wymagania wodne krzewu Buddleia!

Tworzenie pięknego projektu ogrodu polega na znalezieniu komplementarnych roślin. Biorąc pod uwagę kolor, okres kwitnienia, wysokość i wymagania wodne zarówno krzewu Buddleia, jak i roślin, które chcemy posadzić obok niego, możemy być pewni, że stworzymy efektowny, ale zrównoważony projekt ogrodu!