Tapeta czy fototapeta – co wybrać na ścianę

Tapeta czy fototapeta – co wybrać na ścianę

Każdy chciałby, aby jego dom prezentował się stylowo oraz, by goście zapamiętywali jego wystrój na długo. Podstawą wnętrza są ściany, źle dobrana nawierzchnia warstwa może sprawić, że całe pomieszczenie stanie się mało ciekawe i niezbyt elegancka. Przy planowaniu aranżacji uwzględnij, więc zdobienie ścian.

Dobrze zastanów się nad decyzją o dekoracji ścian, wybierz w taki sposób, by idealnie dopasowywały się do reszty mieszkania. Pamiętaj o zachowaniu jednego stylu oraz, by kolor lub wzór na tapecie nie był przytłaczający. Nie zapomnij, że jest to duża część pokoju, która zdecydowanie dominuje resztę, spraw, by inni czuli się dobrze w danym pomieszczeniu.

Jak można wykorzystać tapetę?

Wybór tapety to doskonały sposób na podzielenie pomieszczenia bez konieczności stawiania ścian. Idealnie oddziela na przykład salon od kuchni lub jadalni. W małych przestrzeniach dobrze dobrany kolor oraz wzór tapety sprawi, że pomieszczenie wizualnie będzie wyglądało na większe oraz bardziej przestrzenne.

Fototapety 3D są produkowane w wielu niesamowitych motywach, dzięki którym mieszkanie będzie wyglądać oryginalnie oraz ciekawie. Ten sposób dekoracji ścian świetnie sprawdzi się również w sytuacji, kiedy struktura ścienna jest uszkodzona ukryje ona jej mankamenty oraz chroni przed zabrudzeniami, wygłusza i ociepla pomieszczenie.

Tapetowanie pokoju – o czym warto pamiętać?

Dobierając tapetę do aranżacji pomieszczenia należy pamiętać, aby wybrać ją w taki sposób, by idealnie dopasowała się do stylu oraz klimatu panującego w pomieszczeniu. Jest to dekoracja, która mocno zwraca na siebie uwagę ze względu na jej rozmiar, warto przemyśleć jej wystrój, by nie była przytłaczająca lub w zbyt agresywnych kolorach.

Inną rzeczą której nie należy pomijać jest fakt, że tapetowanie wszystkich ścian nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zbyt dynamiczny wzór w całym pomieszczeniu sprawi, że pokój będzie przeładowany oraz mało komfortowy. Zdecydowanie lepiej fototapeta sprawdzi się jako dekoracja jednej ściany wśród reszty pomalowanych w pasującym kolorze.

Jaką tapetę wybrać? – kuchnia i łazienka

Przy wyborze tapety oraz fototapety, aby zdobiła pomieszczenie przez długi czas, warto zwrócić uwagę na jej jakość oraz materiał z jakiej została wykonana. Zarówno w kuchni jak i łazience z racji, że są to pomieszczenia, w których jest duża wilgotność, co wiąże się z tym, że jest tam większe ryzyko na powstawanie plam czy też nieestetycznych wybrzuszeń.

W tych częściach domu najlepiej sprawdzą się tapety winylowe oraz z włókna szklanego. W razie wypadku można użyć do czyszczenia ich detergentów, dzięki czemu łatwiej je domyć. Oczywiście zarówno w kuchni jak i w łazience można użyć również fototapety papierowej, ale lepiej nie umieszczać jej blisko kuchenki lub zlewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *