Ubezpieczenie podróżne – co jest ważne?

Ubezpieczenie podróżne – co jest ważne?

Za każdym razem, gdy rezerwujesz wyjazd, z pewnością staniesz przed pytaniem, czy chcesz wykupić również ubezpieczenie podróżne. Wielu odpowiada przecząco na to pytanie i chce zaoszczędzić pieniądze. Tutaj dowiesz się, które ubezpieczenia podróżne mają sens.

Nie wszystkie ubezpieczenia podróżne są dobre

Oczywiście istnieje wiele różnych rodzajów ubezpieczeń podróżnych i trzeba to wyraźnie powiedzieć, które chcą tylko wyciągnąć pieniądze z kieszeni podróżnych. Niemniej jednak istnieją ubezpieczenia podróżne, które są nie tylko bardzo interesujące dla rodzin, ale także warte rozważenia dla osób podróżujących samotnie.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Ubezpieczenie na wypadek przerw w podróży ma znaczenie, jeśli podróż musi zostać przerwana przedwcześnie z powodu wypadku lub choroby lub może nawet nastąpić później. Ubezpieczenie na wypadek przerwy w podróży można wykupić w połączeniu z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji z podróży lub oczywiście oddzielnie. To ubezpieczenie nie jest absolutnie konieczne dla podróżujących samotnie, ale to ubezpieczenie na wypadek przerw w podróży może być bardzo przydatne dla rodzin i jest jednym z rodzajów ubezpieczenia, które nie są całkowicie nieważne. Bo wyjazd rodzinny, szczególnie w okresie wakacyjnym, nie jest do końca tani i może kosztować sporo pieniędzy. Jeśli dziecko jest poważnie chore i trzeba przerwać urlop, pieniądze przepadają – ale nie z ubezpieczeniem na wypadek przerwy w podróży. Jednak muszą istnieć poważne powody, aby ubezpieczenie przejęło. Grypa czy złamana noga niekoniecznie są poważnymi przyczynami. Ale jest wiele powodów, dla których podróż musi zostać przerwana. Może to na przykład:

• poważna choroba, poważny wypadek lub nawet śmierć

• ciąża

• utrata pracy lub podjęcie nowej pracy

• zmiana pracy

Oczywiście są inne powody, które zmuszają Cię do przerwania podróży. Zamykając wyjazd, czy to samemu, czy z rodziną, należy dokładnie porównać warunki umowne i uzyskać kilka ofert. Nie zapomnij o drobnym druku w ubezpieczeniu podróżnym!

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży jest niezwykle ważne, ponieważ pokrywa koszty anulowania w przypadku konieczności odwołania podróży – oczywiście tylko z ważnych powodów. Ważnym powodem byłaby na przykład ciężka choroba, którą oczywiście musi potwierdzić lekarz. Ponadto przyczyny te można również uznać za poważne – ale jest to kwestia dyskrecji:

• śmierć bliskich krewnych

• problemy w ciąży

• nagłe bezrobocie

Jednak w przypadku ubezpieczenia od rezygnacji z podróży ważne jest, aby porównać dostawców, ponieważ uznają oni bardzo różne powody za poważne. Grypa lub infekcja nie powinny być traktowane jako poważny powód, aby nie rozpoczynać podróży.

Podróżne ubezpieczenie zdrowotne

To pozycja obowiązkowa dla KAŻDEGO. Bez względu na to, czy planujesz wakacje sam, czy z rodziną, podróżne ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe. Oczywiście każda ustawowa firma ubezpieczeniowa oferuje standardowe międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, ale koszty są zwracane tylko do określonej kwoty. Ponadto często ma to miejsce tylko w nagłych przypadkach medycznych.

Podróżne ubezpieczenie zdrowotne jest zazwyczaj bardzo tanie i naprawdę nie powinieneś tutaj oszczędzać. Ponieważ obejmuje to wszystkie poniesione koszty, a większość ubezpieczycieli obejmuje nawet transport powrotny do domu.

W przypadku podróżnego ubezpieczenia zdrowotnego możesz wybierać spośród różnych opcji. Albo ubezpieczasz się tylko na ten jeden wyjazd, albo wykupujesz stałe podróżne ubezpieczenie zdrowotne. Dotyczy to każdej podróży zagranicznej, nawet jeśli spędzasz krótkie wakacje w sąsiedniej Holandii, Francji czy Austrii. Więc dopóki nie będziesz zawsze po bezpiecznej stronie i dobrze zabezpieczony, coś powinno się wydarzyć i musisz skonsultować się z lekarzem.

ALE: Mały druk jest również bardzo ważny w przypadku podróżnego ubezpieczenia zdrowotnego. Ponieważ kraje takie jak USA czy Kanada są często wykluczane.

Tutaj też oczywiście powinieneś zdobyć i porównać kilka ofert ubezpieczenia podróżnego, aby nie tylko uzyskać tanie, ale także dobre ubezpieczenie i nie oszczędzać na złym końcu.

Przeczytaj również: