Ucieczka od upału – jaki basen do ogrodu kupić?

Gdy nadchodzi gorące lato, pewnie każdy marzy o chwili chłodnego odpoczynku. W takich chwilach idealnym ratunkiem od wysokich temperatur może być przydomowy basen. Nie każdy ma jednak możliwości, by posiadać w ogrodzie duży basen całoroczny w swoim ogrodzie/ Na jaki basen do ogrodu warto się zdecydować, mając ograniczone miejsce lub środki?

Jaki basen do ogrodu? Zwróć uwagę na te rzeczy

Wiele osób marzy o przydomowym basenie. Basen nie jest bowiem tylko miejscem, gdzie w gorący dzień możemy się ochłodzić. To także miejsce, które może być centralnym punktem imprez rodzinnych lub w gronie znajomych. Gdy już zdecydujemy się, że chcemy mieć basen, musimy wybrać jednak odpowiedni model. Warto brać pod uwagę kilka czynników:

  • kto będzie korzystał z basenu?
  • ile miejsca możemy przeznaczyć na basen?
  • ile gotówki mamy na jego zakup?
  • ile gotówki jesteśmy gotowi przeznaczać co jakiś czas na jego konserwacje?

Gdy już odpowiemy na te wszystkie pytania, możemy przystąpić do najważniejszego – decyzji jaki basen do ogrodu kupić?

Jaki basen do ogrodu? Popularne rodzaje basenów

Gdy już wiemy co i jak czas na najważniejszą decyzję – wybór rodzaju zbiornika. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli basenów, które podzielić można je na kilka głównych kategorii:

  • baseny nadmuchiwane,
  • baseny dla dzieci,
  • baseny rozporowe,
  • baseny stelażowe.

Jak nazwa wskazuje baseny dla dzieci, podobnie jak baseny nadmuchiwane, to rozwiązania stworzone z myślą o najmłodszych, które rozłożymy i przyszykujemy już w kilka minut. Na rynku mamy wiele różnych kolorów i kształtów. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie dla najmłodszych, ponieważ nawet troszkę starsze pociechy mogą się już w nim nie mieścić.

Baseny rozporowe to modele zbudowane z tworzywa sztucznego obudowanego specjalnym kołnierzem chroniącym przed wypadkami. Konstrukcje te wykorzystują ciśnienie wody. Ta bowiem dzięki niemu naciska na konstrukcje basenu i ją usztywnia. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku starszych dzieci, jak i dorosłych.

Ostatnia grupa, baseny stelażowe, to rozwiązania najdroższe spośród wymienionych, ale jednocześnie najtrwalsze. Spowodowane to jest tym, że basen wspierany jest przez metalową ramę, która utrzymuje jego konstrukcje. Często zbiorniki tego typu basenów są na tyle głębokie, że może przebywać w nim nawet kilka osób.

Ogród w basenie to coś, co potrafi umilić każdy ciepły dzień. Obecnie nie jest to też luksus, na który stać wyłącznie najbogatszych, więc czemu nie skorzystać i nie wzbogacić swojego ogrodu o wyjątkowy dodatek, którym jest basen.