Wakacje w Polsce 2020

Morze Bałtyckie – miejsce na wakacje w Polsce nad morzem

Morze meandruje wzdłuż całego północnego wybrzeża Polski. Powietrze jest czyste, możesz się zrelaksować i naprawdę pozwolić umysłowi błądzić. Region jest wart odwiedzenia zarówno latem, jak i zimą. Latem można pływać na pięknych plażach w Polsce. Z kolei na zimowy wypoczynek w Polsce spacer po plaży jest bardzo dobry, bo powietrze jest po prostu świeże, dobre dla oskrzeli i płuc. Dlatego wiele starszych osób przyjeżdża w ten region na kurację. Słyną z tego nadmorskie kurorty Kolberg i Rowy. Znajdują się tu liczne przychodnie dla wczasowiczów. Oprócz pięknych miast i uzdrowisk, na tak zwanym Bursztynowym Wybrzeżu znajdują się zapierające dech w piersiach klify, cudowne krajobrazy wydm i lazurowo-błękitna woda z bulgoczącymi falami. Plaże są przeważnie drobnoziarniste i zachęcają do opalania.

Rodzinne wakacje w Polsce z dziećmi

Dzieci są mile widziane na wsi. Szczególnie nad Morzem Bałtyckim można spędzić relaksujące wakacje w Polsce z małymi łobuzami. Możesz zarezerwować dom wakacyjny w Polsce, tuż przy plaży. Ale także w górach cała rodzina czuje się bardzo dobrze. Małe schroniska narciarskie czy apartamenty wakacyjne w Polsce to coś dla rodzin z dziećmi. Do tego dochodzi samoobsługowe wyżywienie i kurs narciarski. Wiele  hoteli zapewnia komfortowe noclegi rodzinom.  turystycznych Zimowy kurs narciarski jest bardzo ważny dla młodych sportowców zimowych, ponieważ początkujących nie należy wyjeżdżać na wspaniałe trasy zjazdowe w kraju ani torturować narciarstwem biegowym. Instruktorzy narciarstwa zwykle mówią w kilku językach, istnieją również kursy bezpośrednie, które są odpowiednie dla dzieci.

Urlop z psem w Polsce

Psy są mile widziane w wielu kwaterach w Polsce. Jeśli wybierasz się do Polski poza sezonem i zabierasz ze sobą czworonożnego przyjaciela, możesz cieszyć się długimi spacerami po niemal bezludnych plażach, zwłaszcza nad Bałtykiem. Liczne przyjazne zwierzętom domy wakacyjne lub noclegi prywatne, które możesz zarezerwować online, to idealne miejsca na wakacje z psem w Polsce.

Romans i bycie razem na wakacjach w Polsce we dwoje

krótkie wycieczki do Polski są popularne wśród par na wakacjach.

  • W Kolbergu, Gdańsku czy Szczecinie jest wiele zabytków, które można odwiedzić podczas romantycznych wakacji w Polsce.
  • Szczecin słynie z tarasu hakowego, zespołu budynków o podwyższonej klasie. Ponadto zamek w Szczecinie jest symbolem miasta. Tutaj możesz też powiedzieć „tak”. W mieście znajduje się piękny ogród różany, a na rynku słynny kościół jakubowski.
  • W Gdańsku znajduje się Długi Targ, który jest bardzo popularny, a tuż obok niego znajduje się strefa handlowa. Fontanna Neptuna jest jedyna w swoim rodzaju, a  Bazylikę Mariacką należy również odwiedzić podczas spaceru po mieście.

Wakacje w Polsce nad najpiękniejszymi jeziorami

Oprócz Bałtyku Polska zachwyca licznymi jeziorami i rzekami na wakacje nad wodą. Prawdopodobnie najpiękniejszym tego typu jeziorem jest Jezioro Dolne w Puszczy Piskiej. Czyli na środku Mazur. Motorówki nie są tu dozwolone i można naprawdę cieszyć się ciszą i spokojem natury między sosnami i świerkami. Drawsko jest również bardzo popularne wśród kąpiących się. Znajduje się tylko około 270 kilometrów od Berlina i można go również uznać za cel krótkich wycieczek. Drugie co do głębokości jezioro w kraju ma dwanaście wysp i dobrze rozwiniętą linię brzegową. Cechą szczególną jest przepływająca przez wodę Drawa, która jest numerem 1 w Polsce wśród kajakarstwa i kajakarstwa. Trzecie co do wielkości jezioro, Łebsko, powinno być również obowiązkowe dla miłośników kąpieli i przyrody. Ma piaszczyste wydmy w każdym miejscu i słynie ze wspaniałych zachodów słońca. Latem statki wycieczkowe pływają po wodzie, a głos na pokładzie opowiada fakty i liczby, a także historię krajobrazu i okolic. Można posiedzieć na pokładzie przy pysznej polskiej kawie i popatrzeć na naturę.

Wakacje Polska 2020 – warto zarezerwować wcześniej

Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym więcej tanich domów i apartamentów wakacyjnych w Polsce jest więcej. Zwłaszcza rodzinom z dziećmi wczesna rezerwacja zakwaterowania daje większe bezpieczeństwo planowania wakacji w Polsce. Wskazówka: Jeśli szczególnie lubisz podróżować do Polski latem, w Sylwestra i Wielkanoc, polecamy zarezerwować wakacje w odpowiednim czasie. Bo wtedy miejscowi wolą też podróżować po Polsce.