Obrazy olejne – na co zwrócić uwagę

Obrazy olejne cieszyły się najwyższym uznaniem w okresie klasycyzmu, kiedy to nadworni malarze próbowali wszystkich możliwych sposobów, aby zadowolić władców. Pomimo upływu lat, nadal znaleźć je można zarówno w budynkach firm, jak i naszych domach.

Obrazy olejne – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Malarstwo olejne jest jedną z najpowszechniejszych technik malarskich, zaraz obok malarstwa akrylowegoi oraz malarstwa akrylowego. Wyróżniamy dwa typy obrazów olejnych: pośredni, zwany także klasycznym oraz bezpośredni. Ten pierwszy, opiera się na nakładaniu na barwną zaprawę podmalówki olejnej. Dzieła, tworzone z skorzystaniem malarstwa pośredniego, wyróżniają się głębią barw.

Jakie są walory akwareli, które sprawiają, że są one coraz częściej kupowane przez Polaków? Jest to przede wszystkim stosunkowo długi czas ich schnięcia, co umożliwia uzyskiwanie różnorodnych faktur, efektów światłocienia, a także płynnych przejść. Dodatkowo, tony olei są niezwykle intensywne. Kolejnym walorem jest długowieczność, która pozwala na zachowanie dzieł w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Obrazy olejne – efektowny dodatek do Twojej firmy

Należy wspomnieć, że obrazy olejne cechują się gustownym stylem. Ich tematyka kręci się wokół krajobrazów, aktów, a także portretów. Ze względu na swój charakter, sprawdzą się idealnie na korytarzach firmy, w biurach, a także na salach konferencyjnych. Dodadzą one niepowtarzalnej atmosfery każdemu wnętrzu, sprawiając, że będzie się ono pojawiało w oczach przybyłych jako bardziej profesjonalne, a usługi – godne skorzystania z nich.

Postaw na obrazy olejne w Twoim posiadłości

Malarstwo jest niezwykłą formą sztuki, posiadając wielu wielkich miłośników wśród osób, chcących urządzić swoje mieszkanie. Wyróżniamy między innymi obrazy abstrakcyjne, minimalistyczne, realistyczne, również olejne. Fundamentalną kwestią jest zasada, aby dopasować odpowiednią formę obrazu do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie.

Mnogość, Na pierwszy rzut oka niedopasowanych do siebie dodatków, intensywne kolory i przeróżne wzory. Styl retro, który przywodzi na myśl pomieszczenia naszych mam i dziadków, podbija serca milionów Polaków. Obowiązkowym elementem tego stylu są obrazy wykonane przy użyciu farb olejnych. Doskonalesprawdzają się na ścianie nad kaloryferem czy w pobliżu okna. Urządzając mieszkanie w stylu vintage, postaw na piękne, barwne kwiaty ułożone w ozdobne bukiety. Kompozycje roślinne dodadzą czaru wnętrzom sprawiając, że żaden z gości nie będzie w stanie przejść nijako.

Warto pamiętać także, że klasyczne motywy możesz połączyć z nowoczesnymi akcesoriami. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o zwolenników ciekawych aranżacji. Niech z białymi ścianami, podłogą z ceramicznych płytek i wystrojem o prostym kształcie kontrastują z tradycyjnymi obrazami olejnymi. Postawienie na bardziej energetyzujące odcienie, pozwoli przełamać monotonię kolorystyczną.

Obrazy olejne – cena

Chodzą stwierdzenia, że obrazy olejne są bardzo kosztowne. Wszystko by mogło na to wskazywać. Długowieczne, trwałe, odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a także wyróżniające się klasycznym wyglądem. W praktyce, ma się to jednak zupełnie inaczej. Doskonałej jakości obraz olejny możesz kupić już za 300 zł.

danuta-paprocka.pl